GELDER’den Muhteşem GALA

0
1153

Genç Elazığlılar Derneği (GELDER) kuruluşunun 6. yılını düzenlediği program ile kutladı. Başkan Ülger programda yaptığı konuşmada, “Genç Elazığlılar Derneği her zaman elini taşın altına koyan bir yapı olmuştur. Her zaman için elini taşın altına koymaktan çekinmeyen bir kuruluş olarak devam edecektir” dedi.

Genç Elazığlılar Derneği (GELDER) kuruluşunun 6. yılını kutladı. Programa Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, Sivrice Belediye Başkanı Ebubekir Irmak, Alacakaya Belediye Başkanı Başaran Yaşlı, STK temsilcileri ve GELDER yönetim kurulu üyeleri katıldı. Yemekli gerçekleştirilen programda Kürsübaşı programı ile davetlilerin kulaklarının pası silindi. Kürsübaşı’nın ardında Emrah Güllü konseri de verildi.

“GELDER ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMAYA DEVAM EDECEKTİR”

GELDER Yönetim Kurulu Başkanı B. Fuad Ülger yaptığı konuşmada, “Genç Elazığlılar Derneği her zaman elini taşın altına koyan bir yapı olmuştur. Her zaman için elini taşın altına koymaktan çekinmeyen bir kuruluş olarak devam edecektir” dedi.

GELDER NELER YAPTI, NELER PLANLIYOR?

Başkan Ülger 6 yıldır var olan GELDER’in neler yaptığını ve neler yapmayı planladığını ise şöyle anlattı: “GELDER 6 yıldır var. 2014 yılında benim yönetim kurulu başkanı olduğum zamanda 10 sorunun 10 çözümü adlı bir kitapçık çıkardık ve Elazığ’ın 10 tane kangren olmuş sorununa GELDER üzerinden 10 çözüm önerisi sunduk. Sadece sorunları belirlemekle kalmadık çözüm önerilerini de ortaya koyduk ve icran makamlarına bu kitapçığımızı teslim ettik.Geçen hafta bu kitapçığın üzerinden 3 yıl geçmişken geçen hafta kitapçığı açıp kontrol etmek istedik. Çok güzel bir manzara ile karşılaştık. Tespit ettiğimiz 10 soruna kendi üzerimizden ürettiğimiz 10 çözümün 7’si şu anda Elazığ’ gerçekleşmiş vaziyette. Bu bizi gururlandırdı ve çok mutlu etti. İnşallah bu yola koyuluş da bizi kamçıladı. 10 sorunun 2’si içinde gelecek hafta çalışmalara başlıyoruz”

 

GELAZİZ DERGİSİ 1. YILINI KUTLUYOR

Başkan Ülger sözlerine şöyle devam etti: “GELAZİZ dergisi bugün 1 yılını kutluyor. GELAZİZ dergisinin 4. sayısı elinizde.  GELAZİZ dergisinde güçlü bir ekip çalışıyor. Ellerine emeklerine sağlık. Teşekkür ediyorum. GELAZİZ dergisi bir proje dergisi. Hazar turizmin koltuk arkalarında GELAZİZ dergisi bulunuyor. Yani Balıkesir’den Elazığ’a seyahat eden bir üniversite öğrencisi Elazığ Ağın’da yapılan Türkiye’nin 3. büyük Asma Köprüsünü görme şansını elde ediyor. Burayı tanıyor. Belki de yaz tatilini burada geçirmek için planlar yapıyor.”

ÜLGER, HERKESİ 28-29 NİSAN TARİHLERİNDE KAHVE FESTİVALİNE DAVET ETTİ

1 ay sonra Kahve ve Çikolata festivali düzenleyeceklerini söyleyen Başkan Ülger, “Türkiye’de 4. Festivaldir. İstanbul, Ankara, İzmir’den sonra Türkiye’de sadece Elazığ’da yapılmaktadır. Festivalin içeriği dolu dolu. GELDER organizasyonunda Harput Dibek Acı Kahve sponsorluğunda yapılmaktadır. Çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yaklaşık 60 firma ile anlaştık. Kendileri burada stant açacaklar. Vatandaşlar sınırsız şekilde kahve, çikolata, pastalardan faydalanacaklar. Herkesi 28-29 Nisan tarihlerinde Elazığ Belediyesi arkasındaki fuar alanına kahve festivaline davet ediyorum.

”BU İŞİN MİMARLARI MUTFAKTA, SAHNE ARKASINDA DURUYORLAR”

Başkan Ülger, “Bizlere her zaman desteğini veren ve esirgemeyen kıymetli valimiz Çetin Oktay Kaldırım’a, Sivrice Belediye Başkanımız Ebubekir Irmak’a, Alacakaya Belediye Başkanımız Başaran Yaşlı’ya teşekkür diyorum. Bunlar haricinde kurum müdürlerimiz her zaman bizi destekliyorlar onlara da ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu. “Bu işin mimarları mutfakta, sahne arkasında duruyorlar” diyen Ülger, bu isimleri tek tek sayarak teşekkür etti.